Takové to bylo…

Vzpomínky a zážitky z Lipové, z jednotlivých setkání.

Zrození – II. ročník

Tohle byla jízda! Skvěle naladěné ženy u tématu Zrození. Baví mě hledat způsoby, jak zapůsobit na naše podprahové zážitky. Jen tak mimochodem.. jsem zapůsobila sama na sebe a rozkryla jednu dávnou záhadu a bolest mého života..

číst více

Početí – II. ročník

Početí. Tak daleko. Tak důležité. Možná důvěrně znáš ten pocit, že jsi se narodila do špatného těla, rodiny, země.. nebo dokonce na špatnou planetu. Zkrátka, že něco je špatně a ty sem nepatříš.. Vítej. To tě ovlivňuje tvé téma početí.

číst více

Smrt

A je to tu. Jediná jistota života. Smrt… Jak blízko k ní máš? Jak ji přijímáš nebo selektuješ ze života? Je čas to ukončit. Rozloučit se. Dospět. A vše odložit. Když bys měla umřít hned teď.. Jak bys žila..?

číst více

Přechod

Jak snadno z života propouštíš, co již dosloužilo, z čeho jsi „vyrostla“? A co teprve, když se člověk podívá na své vztahy. Jo.. přechod.. tohle bolelo. Na výsluní je hej. Ale ani tam nelze setrvat věčně. A tak s námi ustup do pozadí.

číst více

Porod

Porod. Možná se ho bojíš.. a možná za sebou nějaký nehezký máš. Mnoho z nás prošlo potratem. Že to bylo „JEN“ zamlklé těhotenství? To tělo neví.. Tolik příběhů znám. Je tak snadné ten nejúžasnější akt života pokazit.. A tak jsme hojily své hluboké rány..

číst více

Milování

První milování.. probouzející se sexualita.. jiskření. A také naše vnitřní hranice. Stalo se ti někdy, že jsi dovolila něco, co jsi nechtěla? Nebo jsi si naopak nedovolila to, po čem jsi toužila? Stárneme. Náš život se proměňuje. Přesto některé zážitky mohou tížit dál..

číst více

Menarché

Setkání s Menarché.. s náctiletou holčičkou.. a vlivem maminky a rodu nás zasáhlo. Na povrch vyplouvaly zasunuté vzpomínky a žádaly si naši pozornost. Během procesu zvědomování, prožívání, opečování až po propouštění jsme každá prošla do stavu porozumění sama sobě a vnitřního míru.

číst více

Zrození

Zrození.. okamžik, kdy přicházíme na tento svět. Poprvé se střetávají naše vzdušné záměry s realitou, toužíme po lásce, až to bolí.. A maminka.. ach, ty maminko.. Jsme generace dětí, která prošla komunistickou separací.. tolik touhy a nevyživení. Ať chceme nebo ne, je to tvrdý zápis v naší Knize života..

číst více

Početí

Početí.. První a nejhlubší téma pro nejodvážnější. Přihlášené ženy odpadaly nemocné před zahájením kurzu. Kdo to nevzdal, byl obdarován čirým vědomím a informací. Proto..

číst více