Kurz s tématem a rituálem MENARCHÉ (z cyklu Životem ženy). Bylo to jako šplhat z nejhlubšího údolí až na ten nejvyšší vrchol. Energie žen z našich rodů byla s námi. Brodily jsme se bahnem. Obtížné, těžké, bolavé. Každý krok o stupínek výš nás ale vedl k novým a novým AHA.. Náctileté holčičky v nás valily oči. Jak jsme stoupaly výše, oddělovaly jsme poklady od nákladu, děloze věnovaly pořádnou porci pozornosti a péče. Pak, hluboko v sobotní noci, jsme prošly prožitkovým a léčivým rituálem MENARCHÉ.

Možná to mnohým přijde zbytečné, že má se svou menstruací hezký vztah. Jde tu však o mnoho více. O ženství, sebepřijetí, radost.. i zážitky, které zabolely a schovaly se do těla. Je velmi osvobozující poznat svůj příběh v jeho plnosti.

Během holčičího štěbetání po rituálu už se před námi otvíralo následující téma MILOVÁNÍ, spojené s naším tatínkem, hranicemi, sebedůvěrou a sebehodnotou. Přidejte se, dvě tři místečka ještě jsou. Jsme prima skupina.

Byl to můj první rituál, který mě silně přesvědčil o tom, jak moc jsou vědomé iniciace do dalších vývojových etap nezbytné. Cítila jsem, ze mě v tom místě první menstruace něco drží, co jako bych nedokázala projít sama. Nevěděla jsem ale moc pro co si jedu. Bylo toho totiž tolik v jednom uzlíčku, že to nešlo rozlišit. Pomalu se to rozplétalo během víkendu. Nebylo to pro mě jenom o tématu a oslavě přijetí ženství, ale velmi silně i o vstupu do dospělosti, uvědomění si, že od tehdy už jsem samostatná bytost, odpoutaní se, o vstupu do neznáma do svobody, přijetí svojí zodpovědnosti a důvěry v sebe, že tohle všechno opravdu zvládnu a že je to v pořádku pro všechny; že jsem ready postoupit dál včetně toho, že je v pořádku nevědět a poznávat a prozkoumávat krok po kroku tuhle novou konstelaci sebe sama. 🙂 Díky moc Adélce za podporu a zprostředkovaní přesně těch kvalit, které byly potřeba právě a přesně pro mě.

Hanka

Bude zveřejněno.
Nebude zveřejněno.
Nebude zveřejněn.
Bude zveřejněna po kontrole.